בית >> בלוג >> ישוב מוטב ומיסים - על ...

ישוב מוטב ומיסים - על החזר מס למתגוררים בישוב מוטב

על פי חוק מס הכנסה, יישוב מוטב הוא חלק מרשימת ישובים מוטבים המופיעים בפירסומי משרד האוצר והאתרים הרשמיים של מדינת ישראל, בה מפורטים הישובים שמזכים את המתגוררים בהם בהטבות מס הכנסה.
יש לציין כי בכל היישובים, חלה חובת מגורים רשמית של לפחות 12 חודשים בטרם יוכל האזרח להגיש בקשת הקלות/החזרים של מס הכנסה בשל מגורים/מעבר ושינויי מקרקים הקשורים ליישוב מוטב מתוך הרשימה.
את היישובים המזכים את תושביהם בהחזרי בהקלות והחזרי מס הכנסה, חילקו במשרד האוצר למספר קבוצות, הנבדלות בינהן בגובה ההחזר. בין היישובים ניתן למצוא את שתולה, קריית שמונה, עכו, מדרשת בן גוריון, אלוני הבשן, כפר ורדים, אפק, ורד יריחו ועוד עשרות יישובים שמסיבות שונות נכנסו לרשימת היישובים המוטבים.
אם גרתם או עברתם ליישוב מוטב, ייתכן ואתם זכאים להחזר מס הכנסה כשכירים. על מנת לחסוך את התהליך הארוך, תוכלו להיעזר בכלים המקוונים של FINUPP ולהגיש בקשת החזר מס בקלות, תוך שמירה על דיסקרטיות ואנונימיות מול רשויות המס - לא מגיע לכם? אתם חייבים למס הכנסה? לא תחוייבו להתקדם בתהליך.

החזרי מס לתושבי ישוב מוטב - שימו לב:

1. הטבות המס חלות על הכנסות אישיות בלבד (מעבודה) ולא על הכנסות נלוות (כמו שכר דירה). את בקשת ההחזר ניתן להגיש עד 6 (!!) שנים אחורה. תושבי יישובי קו העימות, זכאים להטבות נוספות וכדאי לנצלן עד תום (כמו מענק בניית ממ"ד וכד').
2. בשנים קודמות, רשימת היישובים המוטבים הייתה שונה והיא מתעדכנת אחת לתקופה. גם אם אינכם מתגוררים כעת או לא התגוררתם בעבר ביישוב מוטב על פי רשימת ישובים מוטבים עדכנית, שווה לבחון את רשימות היישובים המוטבים הקודמות ובכך תגדילו את סיכוייכם לקבל החזר מס הכנסה.
גרים ביישובי קו העימות או יישוב מוטב? בידקו עכשיו בחינם ובמהירות זכאות להחזר מס הכנסה
Select an Image
המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ אישי, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. אין בשירות משום המלצה או חוות דעת ואינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח ו/או הצעה לרכישת שירות. ייתכן שבמידע המוצג נפלו שיבושים ו/או שגיאות ו/או טעויות ו/או אי דיוקים אשר החברה אינה נושאת באחריות להם.

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו