איך משיגים טפסים?

איך משיגים 106? טופס 106 הינו טופס המרכז את סך תשלומי המס שהמעביד שילם עבורך בשנת מס קלנדרית. הטופס נשלח ע"י המעסיק אחת לשנה, בסביבות מרץ- אפריל של השנה העוקבת, ולכן סביר להניח שהוא מתויק איפשהו בבית. במקרה של אובדן, תמיד ניתן לבקש ממחלקת השכר/הנהלת חשבונות של המעסיק את הטופס (גם אם עברו מספר שנים, וגם אם המעסיק הוא כבר לא המעסיק הנוכחי שלך).
לדוגמאות של טפסי 106, מה עושים כשנתקלים בקושי להשגת הטופס ועוד.

איך להשיג טפסים מביטוח לאומי? לשמחתנו, המוסד לביטוח לאומי עשה שינוי נרחב בשנים האחרונות וכעת מאפשר להזמין את הטפסים (דמי לידה, דמי אבטלה, מענקי מילואים, קצבת ילדים וכו') בשתי דרכים: 1. ללא רישום לאתר- ניתן להכנס לאתר המוסד לביטוח לאומי ותחת "הזמנת אישורים" לבקש את המסמכים בדואר הביתה. 2. לבצע רישום לאתר, ולאחר קבלת קוד (מגיע בדואר הביתה) ניתן להוריד את הטפסים כקבצי PDF. אנו ממליצים על הדרך השניה, שכן רישום חד פעמי יקל עליכם לאורך זמן.
להסבר על השגת אישור התשלומים לביטוח לאומי.
לדוגמאות לטפסי מביטוח לאומי והסבר על המשמעות שלהם לחץ/י כאן.

איך משיגים טופס 867? טופס 867 הינו טופס המרכז את סך הרווח וההפסד לצרכי מס מהשקעותיך בשוק ההון בשנת מס קלנדרית. לתשומת ליבך, לצרכי מס נלקחים בחשבון אך ורק ניירות ערך שנמכרו בפועל בשנת המס הקלנדרית ולכן המספרים בטופס 867 עלולים להיות שונים מהמספרים שיופיעו בפלטפורמת ההשקעה. את הטופס ניתן לבקש מהגוף בו מנוהל חשבונך. מרבית הבנקים מאפשרים הורדה של הטופס ישירות מאתר הבנק.

איך משיגים אישור שנתי לצרכי מס לביטוח משכנתא / ביטוח חיים? אישור זה נשלח אליך כל שנה מחברת הביטוח. באפשרותך לפנות אליהם על מנת שישלחו לך את האישור במייל.
לדוגמאות של הטופס וטלפונים של חברות הביטוח לחץ/י כאן.

איך משיגים אישור סיום שירות חובה? אישור זה מונפק לרוב בעת סיום השירות הצבאי ומכיל את התקופות בהן שירתת בצבא בחובה ובקבע (אם רלוונטי). אישור זה מאפשר לדעת במדויק מה הוא משך שירות החובה ומתי הסתיים. במידה והאישור איננו בידך ניתן לפנות לקצין העיר הקרוב אליך על מנת להנפיקו מחדש.
לדוגמאות של הטופס ואיתור קצין העיר הקרוב אליכם להנפקת טופס חדש לחץ/י כאן.

איך משיגים אישור זכאות לתואר? אישור זכאות לתואר הוא מסמך שקיבלתם מהמוסד שבו למדתם ומציין את מועד זכאותכם לתואר (מועד השלמת התואר).
לדוגמה לטופס ומידע נוסף לחץ/י כאן.

איך משיגים טופס 161 (זהה לטופס 106 עבור פנסיונרים)? טופס 161 הינו טופס המרכז את סך תשלומי המס שקרן הפנסיה/ביטוח המנהלים שילמו עבורך בשנת מס קלנדרית. הטופס נשלח ע"י קרן הפנסיה אחת לשנה, בסביבות מרץ- אפריל של השנה העוקבת. ישנן קרנות פנסיה המכנות טופס זה "טופס 106". במקרה של אובדן, ניתן לבקש מקרן הפנסיה את הטופס (חלק מקרנות הפנסיה מאפשרות הורדה של הטופס ישירות מאתר הקרן).

איך להשיג קבלה על תרומה? את הקבלות יש להשיג מהגוף לו תרמת. הגוף מחויב בהוצאת הקבלה עם התשלום, וכן יכול (במידה והתרומה נעשתה בכרטיס אשראי או בצ'ק) להוציא עותק נאמן למקור של הקבלה גם לאחר זמן.

איך משיגים טופס 857? טופס 857 הינו טופס המרכז את סך תשלומי המס שהלקוחות שלך שילמו בעבורך בשנת מס קלנדרית (אוניברסיטאות, הוצאות ספרים וכו'). את הטופס ניתן להשיג בפניה למחלקת הנהלת החשבונות של הגוף המשלם (חלק מהאוניברסיטאות בישראל מאפשרות להוציא את הטופס מלשונית "ספקים" באתריהן).

קרא עוד בבלוג שלנו.