בית >> בלוג >> למה החלטתי לבקש החזר מ...

למה החלטתי לבקש החזר מס לשכירים ממס הכנסה אונליין?

"החזר כספי ממס הכנסה היה הדבר האחרון שחשבתי עליו בתור מקור הכנסה נוסף" – מספר דורון, איש הייטק מזה כעשור, שנקלע לקושי כלכלי זמני, שילוב של מעבר עבודות, דירות והגעתה של תינוקת חדשה למשפחה, הכל בטווח קצר של חצי שנה, בה התקשו דורון ובת זוגתו לעמוד בנטל הכלכלי שכולל תשלומי גני ילדים, ביטוח לאומי לאישתו העצמאית, חשבונות שוטפים והוצאות מחייה ברמת חיים לה התרגלו – מעל הממוצע.
בדיקת זכאות להחזר כספי ממס הכנסה לשכיר/שכירה – מי זכאי?
דורון ממשיך לספר – הייתה שיחת מסדרון שאני לא אשכח בעבודה, שבה שמעתי עובדת בהריון ועובדת שבעלה היה בכיר בבנק מוביל ופוטר לאחר שנים ארוכות בשדרת תפקידים מרכזיים וכל אחת סיפרה על הזכאות להחזר על פי קריטריונים המתאימים לה. חשבתי לעצמי, אולי גם אישתי זכאית? בכלל לא לקחתי שגם אני עשוי להיות זכאי להחזר מס כזה.
מבדיקה שטחית ראשונית, ראיתי שזכאים להחזר מס אנשים שהחליפו עבודות כשכירים באמצע השנה, חולים במחלות קשות, משלמי ביטוח משכנתא, הורים יחידים, אנשים שתורמים לעמותות, אקדמאים טריים, גרושים ומי שעובד בשתי עבודות במקביל. "שתי עבודות במקביל?! זה אני!".
החזר ממס הכנסה – למה לא בעצם?
זה מדהים עד כמה אנחנו מפחדים מהלא נודע. אפילו כשסיפרתי לעמיתים שאני שוקל לעשות את המהלך וככל הנראה אני זכאי לאלפי שקלים לפי חישובים שעשיתי (בדיקה ללא עלות >>), זכיתי לתגובות כמו 'זה לא יקרה'…'זה תהליך ארוך ומייגע'… 'זה אתה לבד מול הרשויות' ובפועל, הם כולם צדקו – זה תהליך שלא התכוונתי לצאת אליו לבד, עד שנתקלתי באפשרות לעשות את כל התהליך עם ליווי מאד מקצועי, בעלות נמוכה וברובו – אונליין. יצאתי לדרך.
מסמכים לקבל החזר מס הכנסה לשכירים
התהליך התחיל בבדיקה כאמור, בה מצאתי שהמדינה – מס הכנסה ליתר דיוק – חייבים לי אלפי שקלים עבור שינויים במקומות עבודה ועבודה במקביל בשתי עבודות (ולעיתים שלוש!). את הטפסים אירגנתי בקלות יחסית לשמועות (טופס 106 שמרכז את השכר במקומות השונים בשנים האחרונות, טופס 119 שמאשש את התואר שלי וכד').
החזר מס אונליין
אחרי שחיכיתי לא מעט וקיבלתי עדכונים על שינויים בסטטוס הבקשה שלי מול הרשויות, הגיעה לבסוף ההודעה המיוחלת וקצת אחריה גם התשלום. מעגל שהתחיל אונליין, נסגר אונליין. מעל 8000 ש"ח נחתו עלי 'משום מקום' תמורת כ 500 ש"ח הוצאות ומאמץ די קטן שברובו הנסיון שלא לכרסם את הציפורניים בהמתנה.
"אין לי ספק שאת הפחד להתחיל בתהליך צריך למוסס. התוצאה – החזר מס של אלפי שקלים – שווה את המאמץ הקטן והסבלנות.
אם גם אתם החלפתם עבודות, נמצאים בסטטוס משפחתי מיוחד, חוויתם בעיות בריאות או הינכם זכאים על פי פרמטרים שונים של זכאות לקבלת החזר מס הכנסה, התחילו עכשיו בבדיקה חינם וצאו לדרך >>
אתם אונליין... זמן נהדר לבדוק החזר מס הכנסה!
Select an Image

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו בחינם