בית >> בלוג >> איפה הכסף, ספויילר – ב...

איפה הכסף? (ספויילר – במס הכנסה)

ההוצאה הגדולה ביותר של שכירים היא מיסים. אבל הרבה שכירים לא יודעים שהשורה הזאת בתלוש השכר היא לא גזירה משמיים ובמקרים רבים יש לנו זכות לדרוש בחזרה חלק מהכסף ששילמנו למס הכנסה. הסיבות ששכירים לא דורשים את ההחזר שלהם לרוב כוללות פחד ממס הכנסה, חוסר מודעות ודחיינות של כל מה שקשור למשימות פיננסיות. המצב כל כך חמור שעל פי הערכות מס הכנסה חייב לשכירים בישראל מיליארדי שקלים. בתחילת 2014 עלה לאוויר השירות האינטרנטי finupp.com ששם לעצמו מטרה לאפשר לכל שכיר בישראל לדעת אם הוא זכאי להחזר מס וכן לדרוש את ההחזר בקלות ומבלי להסתבך בביורוקרטיה. finupp כבר הספיקה להחזיר מעל 2 מיליון ש״ח למשתמשיה ופועלת במודל ייחודי שכולל בדיקה בחינם שבסופה המשתמש יודע האם הוא זכאי להחזר ואם כן אז מה גובהו. אם המשתמש בוחר להגיש דרך finupp ההגשה היא בעלות קבועה של 195 ש״ח ללא אחוזים ועמלות נוספות.

איך אני יודע אם מגיע לי החזר מס?

כל אחד מהאירועים הבאים, אם התרחש ב-6 השנים האחרונות, יעיד על סבירות גבוהה להחזר מס:
  1. החלפת עבודה – גורם לחוסר סנכרון בין מערכות השכר של המעסיקים השונים ובכך גם לתשלום גבוה מדי של מס.
  2. אבטלה – תלווה בהכנסה לא קבועה לאורך השנה, מה שיביא לגבייה של יותר מדי מס בתקופה בה ההכנסה הייתה גבוהה יותר.
  3. לידת ילד – נקודות הזיכוי שמגיעות לשני ההורים לרוב לא מנוצלות במלואן, במיוחד אלה של האבא. בנוסף, חופשת הלידה של האמא מגדילה סבירות להחזר מס מסיבה דומה לאבטלה.
  1. השקעות בשוק ההון – בגלל שיטת ניכוי המס החודשית על רווחים מהשקעות בשוק ההון, מי שמחזיק חשבון השקעות בשוק ההון לרוב זכאי להחזר מס.
  1. סיום שירות חובה – סיום שירות חובה (גם שירות לאומי) מזכה בהטבת מס שלרוב איננה מנוצלת. לכן, אם עבדתם בשנים שלאחר שחרורכם משירות החובה, כדאי לכם לבדוק אם אתם זכאים להחזר מס.
  1. סיום תואר אקדמי – כמו סיום שירות חובה, גם סיום תואר אקדמי מזכה בהטבת מס שלרוב איננה מנוצלת במלואה.
  1. משכנתא – אם יש לכם משכנתא כנראה שגם יש לכם ביטוח חיים. ביטוח חיים היא הוצאה מוכרת למס ולכן אתם יכולים לקבל בעבורה החזר מס בסוף השנה.
  1. תרומות – על תרומות ניתן לקבל זיכוי במס הכנסה – כמו ביטוח חיים גם כאן באפשרותכם לדרוש את זה בסוף השנה.
  1. מגורים בישוב ספר – המדינה מעודדת מגורים ביישובים מסוימים על ידי הטבת מס שגם במקרה הזה לא תמיד מנוצלת.
  1. הורות לילד נטול יכולת או סיוע לבן משפחה נטול יכולת.

אין סיבה לחשוש מלהגיש בקשה להחזר – finupp תוודא בשבילכם שאין לכם חובות למס הכנסה

אכן קיימים מקרים בהם השכיר חייב כסף למס הכנסה ולא להיפך. אבל בעוד שמס הכנסה חייב לשכירים מיליארדי שקלים, שכירים חייבים למס הכנסה מיליוני שקלים. בכל אופן, כשאתם מגישים את הבקשה דרך finupp אתם יכולים להיות רגועים. כחלק מבדיקת זכאותכם להחזר, finupp תוודא שאין סיכוי שאתם חייבים למס הכנסה כסף.
זו אחת הסיבות שבגללן לא מומלץ להגיש עצמאית את הבקשה למס הכנסה.

זה הזמן לדרוש את אלפי השקלים שלכם ממס הכנסה

יש לכם שתי דקות פנויות? גלו אם גם לכם מגיע אלפי שקלים ממס הכנסה, התחברו עכשיו לfinupp.com.
המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ אישי, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. אין בשירות משום המלצה או חוות דעת ואינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח ו/או הצעה לרכישת שירות. ייתכן שבמידע המוצג נפלו שיבושים ו/או שגיאות ו/או טעויות ו/או אי דיוקים אשר החברה אינה נושאת באחריות להם.

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו