בית >> בלוג >> למי מגיע החזר מס

למי מגיע החזר מס?

נגלה לכם שלכל שכיר שני מגיע החזר מס ממס הכנסה בסכום ממוצע השווה למשכורת חודשית (כן כן, שמעתם נכון מעל 7,976 ₪ ש"ח בממוצע). איפה הכסף נמצא? במס הכנסה.
לפי החוק, יש לנו את הזכות לדרוש ולקבל את החזרי המס המגיעים לנו. מאותן הסיבות שאנחנו דוחים את הדברים שאנחנו צריכים לעשות, גם את החזר המס שמגיע לנו אנחנו דוחים ולא דורשים את כספנו.
באופן כללי אנחנו יודעים למה אנחנו דוחים את הבקשה למס הכנסה. תהליך בקשת החזר מס הוא תהליך ארוך ומסורבל, מלא בטפסים למס הכנסה, מלא במושגים שאנחנו פחות מכירים ומלא בבירוקרטיה. ואנחנו הרי שונאים בירוקרטיה.בשביל זה הקמנו את finupp – כדי לעשות את בקשת החזר המס לשכירים נגישה לכולם, פשוטה, מהירה וחינמית.

אז למי מגיע החזר מס?

כיום, אנחנו עוסקים בהחזרי מס לשכירים בלבד.שכיר אשר שילם מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיה אמור לשלם על פי החוק, זכאי לקבל החזר מס. ניתן לבקש החזר עד 6 שנים לאחר תום שנת המס שבגינה מבקשים את ההחזר, להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית בגובה 4%.

החזר מס הכנסה יכול לקרות מכמה סיבות. כאשר העיקריות שבהן:

  1. מקרה ראשון נפוץ הנו מקרה בו מנוכים משכר העובד ניכויי מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיה צריך לנכות לו על פי החוק. לדוגמא: אם כוללים בתלוש השכר שווי שגוי של נקודות הזיכוי הקבועות בפקודת מס הכנסה.
  2. מקרה בו המעסיק לא כלל את כל נקודות הזיכוי המגיעות לעובד כגון: לידת ילד, זכאות לתואר ראשון, שחרור משירות חובה ועוד…
  3. כאשר העובד מפוטר או מתפטר, ואינו עובד בחלק משנת המס. במקרה כזה הוא עשוי להיות זכאי להחזר חלקי או מלא של מס ההכנסה שנוכה ממשכורתו בתקופה שעבד, שכן, מס זה חושב על בסיס ההנחה כי הוא ימשיך לעבוד ולקבל את אותו שכר במשך כל השנה.
  4. כאשר העובד מועסק בשתי מקומות עבודה או יותר ולא ביצע תיאום מס, סיכוי גבוה שמגיע לאותו עובד החזר מס. חשוב לציין ששהחזר המס מנוכה משכרו ממדרגת המס הגבוהה ביותר.
  5. כאשר העובד מפריש באופן עצמאי (שלא דרך המשכורת) סכומים לביטוח פנסיוני, המזכים אותו בהקלות במס. מאחר ותשלומים אלה לא מבוצעים באמצעות המעביד, הם אינם מובאים בחשבון במהלך שנת המס במסגרת תלוש השכר.
  6. כאשר עובד מלבד היותו שכיר, משקיע בניירות ערך.
ניתן להגיש את החזר המס עד 6 שנים מתום שנת המס באמצעות טופס 135 למשרד פקיד השומה המשתייך לאזור מגורייך. בנוסף לטופס 135 יש לצרף טפסי 106 מהמעסיקים בעבור כל השנים. שכיר המשקיע בניירות ערך צריך להגיש גם טופס 867 ותכניות חיסכון ואישורים על נתוני הדוח כדוגמת אישור מס שנתי לביטוח חיים.
במידה ומגישים החזר מס עבור יותר משנה אחת צריך להגיש בקשה נפרדת על כל שנת מס.

החזר המס מועבר ישירות לחשבון הבנק של העובד:

לעובד שכיר ההחזר יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה (זאת אומרת, שהתחילו להתעסק במסמכים שלו לאחר שהוגשה הבקשה להחזר), או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס – לפי המועד המאוחר מביניהם.
אם מדובר באדם שחייב בהגשת דו"ח, ההחזר אמור להיות מוחזר בתוך 90 יום מיום קבלת הדו"ח במשרד השומה, או ביום 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח – לפי המועד המאוחר מביניהם. להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית.

החזרי מס - מה חשוב לדעת?

עובדים שכירים שחישוב המס שביצע המעסיק שלהם היה שגוי (למשל אם לא הביא בחשבון את זכאות העובד להקלות במס ולנקודות זיכוי), יכולים לקבל החזר באמצעות המעסיק ותלוש השכר כל עוד לא הסתיימה שנת המס, מבלי שיהיה צורך להגיש בקשה להחזר מס.
יש לפנות אל המעסיק ולדרוש ממנו לבצע את את החזרי המס בתלוש השכר.
ניתן לדרוש זאת מן המעסיק גם אם בינתיים הסתיימה ההעסקה של העובד, וזאת בתנאי ששנת המס טרם הסתיימה. (מעסיק רשאי להפיק תלוש שכר גם לאחר סיום ההעסקה, שבמסגרתו ישולמו הפרשי שכר והחזרים שונים, שלהם זכאי העובד בשנת המס הנוכחית).
לעומת זאת, אם כבר הסתיימה שנת המס, יוכל העובד לקבל החזר רק באמצעות הגשת בקשה להחזר למס הכנסה, בתהליך שתואר לעיל.
בדרך כלל את חישוב המס המגיע לעובד והגשת הדוח מבצע רואה חשבון או יועץ מס, למרות שבפועל יכול העובד עצמו להגיש בעבורו החזר מס ללא כל סיוע.הדבר אינו מומלץ ובדיוק מהסיבות שדיברנו עליהם מעלה – אנחנו סבורים שלא תעשו זאת לבד.אנו בחברת finupp עושים עבורך את כל התהליך עם מינימום מאמץ מצידך ומינימום עלויות: מחשבים את המס המגיע לך, עורכים את הדוח ומגישים אותו פיזית למס הכנסה.
לך יש רק משימה אחת והיא לוקחת בדיוק 5 דקות – להזין למערכת הטכנולוגית החדשנית שלנו את המידע ולצרף אליה את המסמכים. מפה והלאה תן לנו לדאוג לכך שתקבל את הכסף וללוות אותך בכל התהליך. אנחנו מבטיחים לעדכן בכל שלב היכן הפנייה שלך עומדת.
רוצים כסף חזרה מהמדינה? בדקו עכשיו זכאות החזרי מס הכנסה לשכירים בקלות ובחינם!
Select an Image
המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ אישי, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. אין בשירות משום המלצה או חוות דעת ואינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח ו/או הצעה לרכישת שירות. ייתכן שבמידע המוצג נפלו שיבושים ו/או שגיאות ו/או טעויות ו/או אי דיוקים אשר החברה אינה נושאת באחריות להם.

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו