בית >> בלוג >> טופס 135

טופס 135

את הטפסים תוכלו להוריד בלינק הבא: טפסי 135 לפי שנים
טופס 135 הוא טופס מתאים להחזרי מס לשכירים הוא משמש בתהליך החזר מס ומאפשר דיווח מקוצר לשכיר המעוניין בהחזר מס (להבדיל מטופס 1301 שמתאים לחייבים בדיווח כמו עצמאים למרות שגם בטופס 1301 יש מקום לסמן שאתם רק שכירים שמבקשים החזר מס לשכיר).

למי לא מתאים טופס 135?

 1. לנישומים שלהם הכנסות מעסק או משלח יד, כגון עצמאים או לבעלי שליטה בחברה (בעל שליטה : אדם המחזיק 10% ויותר מהזכויות בחברה) למי שהיה לו שבח חייב או רווח הון (שים לב: גם הכנסה צדדית מחנויות מסחר או מאפליקציות הופכות אותך לעצמאי)
 2. לנישום שכיר המבקש פריסה לפי סעיף 8 (ג) לפקודת  מס הכנסה של פיצויים, חופשה, הפרשי שכר, וכיוצא באלה.
 3. לבני זוג אשר לאחד מהם יש הכנסות מרכוש כגון : שכ"ד או דיבידנד על מניות, שהתקבלו שנה לפני הנישואים או בירושה אף לאחר הנישואים.
 4. לבני זוג אשר קיימת לגביהם תלות במקורות ההכנסה שלהם.
 5. לתושב חוץ.
 6. לתושב ישראל המחזיק נכס בחו"ל ששוויו מעל  1,874,000  ₪.
 7. לבעל הכנסה מנאמנות.
 8. לבעל הכנסות מחו"ל.

המסמכים שיסייעו לכם במילוי טופס 135

 1. אישורים על הכנסות כולל הכנסות בן/בת הזוג מכל המקורות: טופסי 106 (הטופס אותו קיבלתם מהמעסיק) מקוריים ממקומות העבודה (גם פנסיונר או עובד עבודה חלקית) וטופסי 837 / 857 בגין הכנסות ממשלמים אחרים.
 2. אישורים על קבלת ריבית מתוכניות חיסכון או מפיקדונות אישור זה יינתן ע"י התאגיד הבנקאי שממנו התקבלה הריבית או הפיקדון (טופס 867).
 3. אישורים על קבלת דיבידנד, ריבית, רווחים או הפסדים מני"ע סחירים אישור זה יינתן ע"י התאגיד הבנקאי שממנו התקבלה הריבית, דיבידנד, רווחים או הפסדים (טפסי 867 (א-ה)).
 4. אישורים על דמי אבטלה, דמי פגיעה בעבודה ו/או תגמולי מילואים מהמוסד לביטוח לאומי.
 5. אישורים על כל התשלומים לקופות גמל ולביטוח חיים.
 6. אישורים בגין בני משפחה נטולי יכולת.
 7. לפורש/ת מעבודה העתק מטופס 161 בדבר מענק פרישה מעבודה (פיצויים).
 8. ליולדת או לבעלה – אישור מהמוסד לביטוח לאומי על דמי לידה או שמירת היריון.
אתר אתר Finupp,  המוצע לפניכם מציג את חישוב המס כפי שהוא מתבצע על ידי תכנית החישוב במחשב מס הכנסה. מילוי הנתונים בטופס 135 ובאתר פינאפ זהה למילוי טופס הדוח השנתי לשכירים.(טופס 135)
אנא מלאו את השדות בשלמותם, על כל סעיפיהם. מילוי חסר או הקלדת נתונים שגויים עלולים לגרום לטעויות בחישוב המס. לדוגמה: מילוי שנת לידה – אדם מעל גיל 60 זכאי להטבות מס ייחודיות (שיעורי מס מופחתים ). לפיכך קיימת חשיבות לשלמות הנתונים על מנת לקבל את חישוב נכון של המס.

הסברים לשימוש בטופס 135 ומילוי השדות

בטופס 135 (שאתר אתר Finupp, דואג למלא אותו) יש למלא את הנתונים בשני טורים, טור המתייחס לנתוני בן הזוג הרשום וטור שני המתייחס לנתוני בן / בת הזוג. ליד כל שדה יש שדה שנועד לעזור במילוי הדו"ח. השדות בטופס 135 (שאתר אתר Finupp, דואג למלא אותו) זהים לשדות בדו"ח אשר מיועד להגשה למס הכנסה. לאחר שאספתם את כל המסמכים הנדרשים למילוי הטופס 135 עליכם למלא את הסכומים ליד השדות המתאימים. ברוב המקרים על גבי האישורים אשר נמצאים ברשותכם מצוין בצד הסכומים מספר השדה שאליו משתייך הסכום.
לדוגמא : בטופס 106 (הטופס אותו קיבלתם מהמעסיק) ליד הנתון של ההכנסות ממשכורת יופיעו השדות 172/158 – עליכם להעתיק את הנתונים לטופס 135 בהתאם. אם טופס 106 (הטופס אותו קיבלתם מהמעסיק) שייך ל "בן הזוג הרשום" יש למלא הסכום בשדה ליד שדה 158, ואם הוא שייך לבן/בת הזוג יש למלא הסכום בשדה 172.
שימו לב בניגוד לסימולאטור מס הכנסה: אם קיימים מספר טפסים מאותו סוג אין צורך לסכם את הנתונים מהם. צוות פינאפ יעשה זאת וידאג להעתיק את התוצאה להעתיק לטופס 135 . לדוגמה אדם העובד בשני מקומות עבודה, יקבל מכל מעסיק טופס 106 (הטופס אותו קיבלתם מהמעסיק), בכל טופס ימצא שדה להכנסות 172/158. עליכם לסכם את הסכומים הללו ולהעתיק את התוצאה לטופס 135  תחת השדה 172/158.אז בעצם  אתר FinUpp, דואג להכל? כן, זה סוג של החזר מס ללא רו"ח או יועץ מס (אם כי אנו בהחלט ממליצים להתייעץ עם בעל מקצוע שכזה) אצלנו מדובר בתהליך החזר מס אוטומאטי לחלוטין.
המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ אישי, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. אין בשירות משום המלצה או חוות דעת ואינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח ו/או הצעה לרכישת שירות. ייתכן שבמידע המוצג נפלו שיבושים ו/או שגיאות ו/או טעויות ו/או אי דיוקים אשר החברה אינה נושאת באחריות להם.

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו